Alaprajzi sémaváltozás a Piarista utcai szárnyban történt (2-5.emeletig), a régi középfolyosót beépítettük kiszolgáló funkciókkal (lift, vizesblokk, gépészeti strang), a belső udvar felé néző régi helyiségeket pedig egybenyitottuk a diákok számára egy nagy zsibongó térré. A tornateremhez tartozó öltözőket az 1. emeleten helyeztük el, külön lépcső megközelítéssel. Az iskolai és rendházi könyvtár is az 1.emeleten került elhelyezésre. A gimnázium a 2-3-4. emeleteken található, 12 tanteremből, csoportszobákból, természettudományi előadókból és laborokból, szaktantermekbő l áll. Szerzetesi lakások és közösségi tereik (nappali, étkező , kis kápolna) a 4-5.emeleteken találhatók. Az iskolai étkezés és konyha a 2.emeleten, a rendházi étkezés és konyha az 5. emeleten kaptak helyet. Az 5. emeleten, az északi szárnyba került a Piarista Rend működését koordináló irodablokk. A Piarista Rend szerzetesi létszáma az évek során csökkenő tendenciát mutatott. Ez indokolta az épület legszebb kilátású részein, a dunai oldalon az 5. emeleten és tet térben bériroda területek kialakítását, ezzel is el segítve az épület üzemeltetési költségeinek fedezését. A tetőtérben a Váci utcai szárny még bérirodai terület, a többi helyiségben gépészeti berendezések vannak. Az „A” és „B” épületrészek a 2. emelettő l felfelé minden szinten átjárhatók.
A régi fa tetőszerkezetet a háborús károk miatt átépítették, melyet most tűzvédelmi elő írások miatt le kellett bontanunk. A tetőformát a 2.világháború alatt lebombázott dunai tető idommal együtt az eredeti tervek szerint újból építettük vasbeton szerkezetből, a rajta lévő toronynak új formát adtunk, mert azt akartuk, hogy látszódjon kívülről is egy jel az épületen, ami a változást érzékelteti. A közösségi terekben (folyosók és közlekedők) greslap padló- és falburkolat, a tantermekben műgyanta padló és fa falburkolat, a szerzetesi lakásokban parketta burkolat került elhelyezésre. A nagy kápolna és el tere mészkőlap burkolatúak. Az iskolaudvar műkő és faburkolatú, az üvegezett kazetták felett a járhatóságot acél járórács biztosítja.
Az eredeti külső kapcsolt gerébtokos fa nyílászárók tönkre mentek, kibontásra kerültek, helyettük az eredetivel azonos kinézetű, hőszigetelő fa nyílászárók lettek készítve. Az utcai portálok, melyek nem az eredetik voltak szintén elbontásra kerültek, az eredeti réz portálokat korabeli fotók segítségével, de
korszerűsítve rekonstruáltuk. A homlokzatot átszíneztük. A tetőn kiselemes titánzink lemezfedést alkalmaztunk. A gépészeti berendezésekhez sok helyen acél lamellás szellőző tetőfelépítményt helyeztünk el, ügyelve arra, hogy az utcák felől ne legyenek láthatók. Az épületen több helyen is megjelenik a terpesztett lemez burkolat: torony, 6.emelet belső udvar, Piarista utcai garázslejárat. A homlokzati rekonstrukció az egész épületegyüttest érintette az egységes kinézet miatt.